Hakkımızda

Blog editoru Tolga

 

Merhabalar!

Yaklaşık altı yıl gibi bir süredir Internet Marketing Satış ve Blog yazarlığı yapıyorum ve halen bir beslenme web sitem ve Amazon ürün incelemesi ve uzun teknik yorumlar içeren websiteleri işletiyorum. Avustralya ve Türk vatandaşıyım ve hayatımın yaklaşık yarısını yurtdışında geçirdim ve epey bir seyahat etme şansım oldu bu süre zarfında, öncesinde ve sonrasında: Avustralya, Gold Coast, Brisbane, Sydney, Melbourne, İngiltere – Londra ve Watford, Arjantin- Buenos Aires, İtalya ve diğer yerler.

12 yıl kadar bir süre Avustralya’da otellerin genel müdürlüklerinde ve diğer bazı büyük şirketlerde çalıştım ve en son işim de Arçelik Beko Ingiltere’de Tedarik Zinciri Analist’liği idi. Beko Londra yakınlarında Watford’da bulunuyor ve orada çalışırken fitness ve beslenme üzerine ilk sitemi kurmaya başladım. Boğaziçi Universitesi mezunu olmam ve Londra ve Avustralya Queensland’den yüksek lisans derecesine sahip olup, birkaç yabancı dil konuşuyor olmam, bazı insanlar için kariyer hayatımı nasıl bırakacağımı anlamakta zorlandıklarına eminim :). Ama hayatım boyunca ilginç riskler almışlığım var ve değişik yerlerde çok değişik tecrubeler yasamayı ve hatta birçok zaman sıfırdan başlamayı tercih ettim.

Ve Londra sonrası, Buenos Aires’e alınan bir uçak bileti ve Güney Amerika’da yaptığım seyahatler ve online işimi geliştirmem, daha sonra Türkiye’ye dönüş ve Avrupa seyahatleri ve online çalışmaya devam. Beni bu seyahat ve yaşam stili bloğuna başlamaya teşvik eden ana sebep, internet pazarlama tecrübem, değişik şeyleri denemiş olmam, bazılarında başarılı bile olmam, ve bunları tutkulu olduğum alanlarda kullanma isteği- seyahat etmek, yemek, mimari, tarih, değişik kültürlerden insanları tanımak ve değişik tecrübelere her zaman açık olmak. Her ne kadar her gün kötü şeyler oluyor olsa da dünya ve hayat son derece heyecan verici ve her geçen günü en iyi şekilde neden yaşamayalım? Bu arada bu travel / food / life style hobby websitesini geliştirirken, “Product Review” ve diğer sitelerimi yayınlamaya devam edeceğim.

Ancak bu teknik yorumlarla her gün uğraşmanın çok zevkli olmadığını belirtmek isterim. Bu blogda ana odak Türkiye olacak, buradaki seyahatler ve yaşam, Avrupa’ya vs. yaptıgım ve yapacagım bazı kısa seyahatler ve kıtalararası bazı geziler. Tabi Türkiye hakkında ve Avustralya ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki seyahat ve yaşama deneyimlerim hakkında söyleyebileceğim çok şey var. Dolayısıyla, bu web sitesini sürekli güncel tutmaya çalışacağım, seyahat, yemek, kültür, tarih, yurt dışında yaşam- expat hayatı ve daha pek çok konuda bilgilendirme yapacağım. Siz de lütfen, bana bu seyahat bloğunu büyütmeye yardımcı olabilir, herhangi konuda bilgi verebilir, yapıcı eleştiriler yapabilirsiniz ve Türkiye’ye seyahat edenler veya burada yaşamak isteyenler için güzel bir platform haline getirmek için katkıda bulunmaktan çekinmeyin.

Şimdiden teşekkürler!

Tolga