Avustralya’da Yaşam Koşulları ve Fiyatlar

4 Cevaplar

 1. Baran dedi ki:

  Merhaba, ben Avustralyadan ayrılma nedeninizi merak ettim, is nedeni ile mi, nasıl bir sikinti yaşadınız

  • admin dedi ki:

   Selamlar. Sıkıntıdan ziyade sıkıldım. İyi bir işim vardı, iyi muhitte oturuyordum ama Avrupa’yı, tarihi, kültürü ve kaçırdığımı düşündüğüm diğer şeyleri özledim. Sydney’de yaşamaktan memnundum genel olarak ve iyi bir hayatım da vardı. Negatif düşünceler Tazmanya seyahati sırasında kafama üşüştü. Londra’ya taşınarak daha iyi kariyer olanakları yakaladım. Londra’da bazı sıkıntılar yaşasam da Turkiye’ye yakın olmak ve Avrupa’nın istediğim ulkesine 5-10 pounda 1-2 saat içinde uçabilmek ve diğer bazı şeyler daha güzeldi. Avustralya’nın boşluğu, uzaklığı, hayatın çok durgun olması, biraz da hep aynılık. İnsanlarını yapay bulurum, çok sevdiğimi söyleyemem: Yüzüne gülüp kakara kikiri ama gerçekte farklı olan, her türlü gizli ayrımcılığı yapan işverenler vs vs. Epey mücadele vermem gerekti, ve kendimce birşeyler de başardım, kariyer veya kişisel gelişim açısından. Herkesin tecrübeleri farklı olacaktır. Vatandaşlığım var ama 10 sene geçti aradan, Turkiye veya Avrupa’da ne sorunlar yaşarsam yaşayım, Au’ya dönme isteğim fazla olmadı. Bazen kafam karışmıyor da değil :).

 2. kadem dedi ki:

  Merhaba nasılsınız, ben kimya mühendisiyim . yeni mezunum. bir firma ile görüştüm avusturulya da n sana 6 aylık sertifika programı alırız dedi. bana yardımcı olurmusunuz.

  • admin dedi ki:

   Selamlar, yurt dışı eğitim firmasından bahsediyorsunuz sanırım. Eğitim firmalarını malesef pek tanımıyorum ve konuya fazla hakim değilim son zamanlarda ama internette araştırmanızı yapmanızı ve guvenilir olmalarına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Privacy Preference Center